Konferencja

Redaktor
Dzień dobry. W naszym programie „Znaki czasu” prezentujemy, jak zawsze, najnowsze trendy i teorie panujące w światowej gospodarce. Dzisiaj przygotowaliśmy dla państwa specjalną relację z trwającej jeszcze w Warszawie konferencji gospodarczej pod nazwą „Dosięgnąć drugiego dna”, poświęconej obecnemu kryzysowi ekonomicznemu. Podczas obrad spotkali się w jednej sali i wymieniali poglądy przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki.

O szybką ocenę dzisiejszego wydarzenia poprosiliśmy pana ministra Krzysztofa Dessera, patrona honorowego tego spotkania. Panie ministrze, jak pan ocenia bieżącą konferencję?

Minister
Moim zdaniem za wcześnie na wszelkie globalne oceny, gdyż konferencja jeszcze się nie skończyła. Niemniej, już teraz można pogratulować organizatorom udanego przygotowania tego wydarzenia. Rzadko się zdarza, by na naszej krajowej arenie, udało się tak perfekcyjnie i różnorodnie zorganizować przerwy kawowe pomiędzy panelami.

Redaktor
Wielu uczestników jest zaskoczonych poziomem cateringu. Przyznają, że z roku na rok jest on coraz wyższy.

Minister
Tak jest panie redaktorze. W tym roku ministerstwo, które objęło nie tylko patronatem, ale i także wsparło finansowo konferencję, postawiło warunek, że poczęstunek dla uczestników powinien zostać przygotowany z udziałem światowej klasy specjalistów.

Redaktor
Wśród głównych tematów dyskusji panelowych i w kuluarach często przewijał się temat serwowanej kawy.

Minister
Staramy się na bieżąco reagować na pojawiające się trendy. W ostatnim czasie daje się zaobserwować coraz większe zainteresowanie kawą sypaną. Nie możemy tego zignorować. Dlatego też w tym roku po raz pierwszy pojawiła na konferencji. Chciałbym podkreślić, że to, co właśnie odróżnia warszawską konferencję od innych podobnych organizowanych w kraju, to jest otwartość na nowości i gotowość na zmiany. My nie powielamy utartych wzorców, za to chcemy być zawsze o ten jeden krok naprzód.

Redaktor
Rok temu dominowała biała herbata, czytając natomiast menu dostępne w tegorocznych materiałach konferencyjnych daje się zauważyć położenie większego nacisku na ciastka i właśnie wspomnianą kawę.

Minister
Dokładnie, panie redaktorze. Zarówno profesor Słodziński jak i profesor Olewiński, którzy byli recenzentami materiałów konferencyjnych, zwrócili uwagę na cukier i kofeinę, jako elementy odpowiedzialne za dobre samopoczucie i koncentrację uczestników, co z kolei przekłada się na poziom merytoryczny wydarzenia. Zwłaszcza błyskotliwy komentarz, a nawet dysertacja, profesora Olewińskiego na temat menu drugiej przerwy kawowej, daje obraz, jak ważną rolę obie używki odgrywają w rozwoju  współczesnej myśli społeczno-gospodarczej.

Redaktor
W tym roku konferencja może się również poszczycić innowacyjnością.

Minister
Tak. Na tej konferencji po raz pierwszy spotykamy w Polsce opływowe podgrzewacze bitermiczne. Jest to absolutna nowość. Ich obecność na naszej konferencji powoduje, że wydarzenie to wpisało się w kalendarz najważniejszych tegorocznych konferencji organizowanych na świecie.

Redaktor
Już teraz mogę powiedzieć, że spowodowały one żywą dyskusję, a wielu uczestników nie może się doczekać przerwy obiadowej i następującego po niej podsumowania.

Minister
Liczymy, że właśnie podczas przerwy obiadowej podgrzewacze zaprezentują pełnię swoich możliwości. Myślę, że ocena efektywności ich działania, niezależnie od dzisiejszych ocen dokonywanych, nomen-omen,  na gorąco, będzie stanowiła zasadniczą cześć publikacji pokonferencyjnych.

Redaktor
Wszystkie te nowinki, zarówno techniczne, jak i w menu zostały bardzo dobrze odebrane przez zagranicznych korespondentów. Wiem jednak, że ministerstwo, razem z głównym organizatorem, którym przypomnijmy jest „Warszawska Agencja Rozwoju i Aktywizacji Technologicznej”, myśli już o kolejnej edycji tego wydarzenia. Choć jeszcze za wcześnie na szczegóły, wiadomo jednak, że pewne uzgodnienia programowe już zostały poczynione. Czy może nam pan zdradzić, panie ministrze, czego możemy oczekiwać w przyszłym roku?

Minister
Nie będzie żadną tajemnicą poliszynela, jeżeli powiem, że tematem przewodnim będzie zielona herbata. W tym roku może jeszcze temat nie tak wyraźnie akcentowany przez uczestników konferencji, niemniej z roku na rok coraz częściej podnoszony publicznie. Myślę, ze o ile w tym roku uczestnicy mieli, przepraszam – mają jeszcze, tylko trzy rodzaje herbaty zielonej do wyboru, to w przyszłym roku, będzie ich już kilkakrotnie więcej. Z innych nowości, o których teraz rozmawiamy, mogę wymienić na pewno większą dietetyczność i różnorodność kanapek i tortoletek. Jeżeli chodzi o innowacyjność, to mogę zdradzić, że już teraz rozpoczęliśmy projektowanie zupełnie nowego rozmieszczenia potraw i napojów na stołach, co maksymalnie ograniczy powstawanie kolejek.

Redaktor
Bardzo dziękuję panie ministrze, za tych kilka słów przedstawionych na gorąco. Przypomnę, że dzisiejsza konferencja potrwa do późnych godzin popołudniowych, a przed nami jeszcze kilka interesujących przerw kawowych oraz zwłaszcza ta główna, czyli przerwa obiadowa. Transmisje z nich na bieżąco można śledzić na naszej antenie, a także na naszej stronie internetowej, której adres widzicie państwo u dołu ekranu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty, Wywiady. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz